Czy wybierać czytnik z funkcją wyszukiwania i trybem preview?

Na początku zabawy z Usenetem sprawdza się co to jest. I tak spora grupa użytkowników instaluje czytnik z obsługą plików NZB. Potem korzysta z wyszukiwarki jaką jest przykładowo Binsearch i pobiera wybrane pliki. I tu pojawia się problem kompletności danych, niewłaściwego wyboru materiału do pobrania i wielu różnych czynników, także tych sprzętowych.

Inni zabierają się za skomplikowane czytniki takie jak np. News Rover i pobierają dziesiątki tysięcy nagłówków grup dyskusyjnych. To trwa i potrafi zniechęcić wielu początkujących użytkowników.

Czy jest lekarstwo na taki stan rzeczy? Oczywiście i to nawet kilka:

1.    Korzystanie z czytników z wbudowanymi funkcjami wyszukiwania i preview, tak, żebyśmy mogli stwierdzić co i jak przed pobraniem pliku o wielkości kilku GB. Takim czytnikiem jest np. darmowy Newshosting oferowany za darmo do konta u providera Newshosting.
2.    Korzystanie z providerów oferujących dostęp do Usenetu przez przeglądarkę. Przykładem jest tutaj Easynews.
3.    Korzystanie z dobrego serwisu NZB takiego jak np. NZBMatrix. Pozwoli to nam na pobranie tylko sprawdzonych plików NZB i pobranie całego materiału przez nasz czytnik.

Rozwiązania bardzo proste i myślę, że dość skuteczne. Ciekaw jestem jak wy korzystacie z Usenetu i całego tego skomplikowanego systemu grup dyskusyjnych.