Czy z grup dyskusyjnych da się korzystać?

Podobnie jak wielu czytelników nie wiedziałem jak się dobrać do grup dyskusyjnych. Jak zacząć korzystać. Zadawałem sobie pytanie, co to jest? Nigdzie nie znalazłem satysfakcjonujących mnie informacji. Po pewnym czasie trafiłem na jedną ze stron, na której znalazłem informacje jak skorzystać z darmowego konta Usenet.

Potem skorzystałem z okresu Trial oferowanego przez UseNeXT. Następnie potestowałem różne czytniki do grup dyskusyjnych. Korzystanie z niektórych było sporym przeżyciem kiedy zobaczyłem ile jest wszystkich grup dyskusyjnych i jak długo potrafią ściągać się nagłówki wiadomości.

Potem nauczony doświadczeniem spróbowałem płatnego konta. Do tego dobry czytnik taki jak Newshosting (tylko z kontem w Newshosting) albo darmowy Sabnzbd rozwiązywał sytuację. Jeśli nie korzystałem z Usenetu w Newshosting gdzie dedykowany czytnik ma wyszukiwarkę i tryb Preview, to zewnętrzny serwis NZB okazywał się potrzebny. Tak padło na początek na Newzbin2.es i NZBMatrix. Oba dobre i przejrzyste choć wymagają rejestracji.

Tak więc grupy dyskusyjne okazały się nie takie straszne jak niektórzy je malowali.